BEZPIECZEŃSTWO DANYCH PODCZAS REZERWACJI

www.Hotelerezerwacje.com , jako jeden z pierwszych portali rezerwacyjnych w Polsce, wykorzystuje Certyfikat VeriSign - najwyższy standard bezpieczeństwa przekazywania danych poprzez sieć internetową.


Certyfikaty cyfrowe to tzw. „internetowe dowody tożsamości”. Na ich podstawie można zidentyfikować tak nadawcę, jak i odbiorcę wiadomości przekazywanej przez sieć. Ponadto certyfikat daje pewność, że wiadomość nie została zmodyfikowana podczas przesyłania. Wprowadzanie certyfikatów cyfrowych jest szczególnie ważne w przypadku serwisów internetowych, które zbierają poufne dane, jak na przykład nr karty kredytowej, nr rachunku bankowego czy też dane osobowe. Zaliczają się do nich nie tylko banki, ale i portale turystyczne.

Poza systemem Verisign, wszystkie transakcje dokonywane przy pomocy kart systemów Visa i MasterCard autoryzowane są w systemie trzydomenowym. Oznacza to, że okaziciele kart Visa i MasterCard weryfikowani są dodatkowo przez bank - wydawcę karty, który przejmuje na siebie pełną odpowiedzialność w przypadku reklamacji transakcji. Autoryzacja trzydomenowa zapewnia najwyższy poziom bezpieczenstwa.